• Kocaeli14 °C
  • İstanbul13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dilovası Has Parti’den şok iddialar
14 Mayıs 2012 Pazartesi 16:08

Dilovası Has Parti’den şok iddialar

Dilovası Has Parti, Dilovası Belediyesi ile ilgili çok iddialarda bulundu. Basın kuruluşlarına servis edilen açıklamada Dilovası Belediyesi hakkında çarpıcı açıklamalar yer alıyor.

 

 Konuyla ilgili ulaştığımız Dilovası Has Parti İlçe Başkanı Fevzi Perk, “Elimizde belgeler var. Gelecek hamleye göre belgeleri kamuoyuna sunacağız dedi. Has Parti’den yapılan açıklamayı aynı şekilde yayınlıyoruz. İşte o açıklama;

 

“Dilovası Has Parti yaptığı yazılı açıklama ile Dilovası Belediyesinden açıklama bekliyor. Yapılan açıklamada, Dilovası Belediye Başkanı Cemil YAMAN’ın dilinden düşürmediği hak, adalet ve eşitlik söylemlerinin altına sığınarak Belediye mallarını yandaşlarına adeta peşkeş çektiğini, duruşunda ve söylemlerinde samimi olmadığını tüm Dilovası ve Bölge halkı öğrenmiş bulunmaktadır.

     Dilovası Has Parti kadrosu olarak, Dilovası’nın tüm hakkını koruyacak ve yapılan bu haksızlıklara karşı Dilovası halkının yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

     Dilovası iyi yönetilmiyor. Acemi ve ne yapacağını bilemeyen bu kadro ile Dilovası geleceğinin tesis edileceğine inanmıyoruz. Dilovası sahipsiz değildir. Has Parti, bir Dilovalı olan Ercan DALKILIÇ’la beraber Dilovası’nı layık olduğu hizmetle tanıştıracaktır.

 

Şimdi, Belediye Başkanı Cemil Yaman’dan belgeleri elimizde bulunan bu sorularımıza cevap vermesini bekliyoruz?

1.     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dilovası İlçemizde ki altyapı ve üstyapı hizmetlerinin %60’ını kendisi projelendirip yapmaktadır. Dilovası Belediyesinin sorumluluğunda bulunan hizmet işleri için yeterli sayıda teknik eleman mevcut iken Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası dışından getirip teknik eleman adı altında çalıştırdığı kişilere neden 3.500 – 4.000 TL arasında aylık vermektedir?

2.     Belediyeye dışarıdan getirilen kişiler ile Belediyeye uğramadan aylık aldığı, Mülkiye Başmüfettişinin 2011 yılında ki raporuyla tespit edilen kişiler için Cemil Yaman’ın şahsına kesilen 890.000.00 TL (sekiz yüz doksan bin) cezayı nasıl ödeyecektir?

3.     Belediye Başkanı Cemil Yaman şahsına kesilen 890.000.00 bin TL cezayı ödeyebilecek kadar malvarlığı var mıdır? Eğer yoksa bu ceza hangi kasadan ödenecektir?

4.     Belediye Başkanı Cemil Yaman 200 trilyon hizmet yaptığını söylüyor. Yapıldığı iddia edilen bu hizmetlerin maliyetleri ile birlikte açıklaması neden yapılmamıştır.

5.     Bu kadar büyük geliri olan ve hizmet yaptığını iddia eden Dilovası Belediyesi arsalarını satacak kadar paraya mı sıkıştı? Böyle olsa bile Belediye arsaları satışlarından kar elde etmesi gerekirken neden yarı fiyatına satışa çıkarmaktadır?

6.     Belediye Başkanlığı tarafından ihale yöntemi ile satışa çıkarılan arsalar konusunu, neden gizli tutup halka duyurmamaktadır?

7.     Belediye tarafından yapılan ihalelerin askıya çıkarılması ve halka duyurulması gerekirken, ihale ile satılan bu parsellerin satış ihalesine başka iştirakçilerin katılması neden engellenmektedir?

8.     Belediye parsellerinin her satışında, ihaleye 1 kişinin katıldığı belirtilmektedir. Bu yöntem Belediye arsalarının yandaşlara peşkeş çekilmesi demek değimlidir? (Tavşancıl mevkiinde 622 m² arsa 50.000 TL (Ellibin) bedelle Belediye Meclis üyesi Selçuk Avcı’nın eşi Hilal Avcı’ya satılmıştır.)

9.     Tavşancıl sınırında bulunan 322 ada 12 parsel 776 m² Belediye arsası neden 74.000 TL (yetmiş dört bin) bedelle ihaleye giren kişi üzerinden belediyenin iki müdürünün belirlediği üçüncü kişilere fahiş fiyatla satılmıştır?

10.  Dilovası sınırlarında bulunan G23a22b4b Pafta 284 ada 2 no’lu parsel 962 m² arsa neden 68.000 TL bedelle belediye müdürlerinden birine satılmıştır?

11.  Serbest piyasada m² değeri 200 – 250 TL değerinde olan belediye parselleri 70 – 75 TL bedelle neden Belediye Encümen, Müdür ve Müteahhitlerine satılmaktadır?

12.  Dilovası Belediyesi Tarihinde kiralık araca ihtiyaç duyulmamıştır. Hak ve adalet, israf ve savurganlıktan sıkça bahseden Cemil Yaman ve ekibi özel araçları gibi neden bu 18 adet aracı kullanmaktadırlar? Kiralık araçların Belediyeye sadece kira maliyeti ne kadardır?

13.  2009 yılına kadar yakıt giderleri aylık 10 Bin TL civarında iken bu gün itibariyle neden 40-50 bin TL yakıt gideri olarak fatura kesilmektedir?

14.  Dilovası Temizlik işlerini yapan firmada, Belediyeye hiç gelmeden aylık alan 80 kişi için ne kadar fatura düzenlenmektedir?

 

Siz basın mensupları aracılığıyla mevcut iktidara yönelttiğimiz sorulara umarız tatmin olucu cevaplar alırız. Saygılarımızla Dilovası Has Parti Yönetim Kurulu."

 

YORUMLAR
cemil yamanın yolsuzlukları
kemal kaya
3 yılport meselesinde neden akp nin meclis üyeleri bir birine girdi neyi paylaşamadılar muhacır taşdemir ve diğerleri neden ret oyu kulandı 4 cemil yaman fahrettin telli neye karşılık meclis üyelerine 100 bin liralık çek verdi ve sonra ödemedi sende kefil olmuştun açıkla ve şerefimle yemin ederim yazdıklarımın tamamı doğru eğer sizdede şeref varsa açıklayın 5 dilbelşde kılıçlarda dadaş deli,de ve özalpta hiç belediyeye gelmeden maaş alan kaç kişi var bu halkın paralarını kime peşkeş atin açıkla
19 Mayıs 2012 Cumartesi 13:27
cemil yaman ve yolsuzluklar
kemal kaya
şimdi size soruyorum, eğer biraz allahtan korkuyosanız hakikaten namus anlayışınız varsa. solventaş ilk öğretim okulunun altındaki duvar mütahiti sinan yaşar, önce i,ş yaılıp bitirildi sonra ihaleye açıldı allah şahit bu böyledir 2 t özal mahhalesindeki bilgi evi mütahiti ramazan aydemir işi yarım bıraktı tüm parayı naldı ve kayboldu akıbeti ceza evi çalışan işçilerin parasını belediye doğrudan temin dosyalarla ödedi.3 o gazi mezarlığı 270 bin teklif veren varken ihsan adıgüzele 410 bine verildi
19 Mayıs 2012 Cumartesi 13:22
SİZDE YÜREK VARSA CIKIN ANLATIN
TEYO PEHLİVAN
ARKADASLAR BU CEMIL VE EKIBI GECE HABER CIKTIKTAN SONRA OPERASYON YAPIP GAZETELERI SUSTURUP HABERİ GERİ ÇEKTİLER BIDE UTANMADAN BIZ ÇİĞ YEMEDIKKI KARNIMIZ AGRIDIDİYE HABER YAPIYO BU HABERI YAPANLARDA AZ ONUR GURUR VARSA BU HABERİ GERİ ÇEKMEZLER Dİ ÜÇ BEŞ KURUSA SATILAR KENDILERINI DİYCEK BISE YOK BELKI BU YORUMUDA YAYINLAMAZLAR NEYSE
18 Mayıs 2012 Cuma 16:05
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

  • Öğretmen eşine "Seni çok sevmiştim" dedi ve kayıplara karıştı
  • Asgari ücrette önemli karar!
  • Gebze Mitingi’ndeki sözleri başına dert açtı!
  • TAHLİYE OLDU
  • Kısa dönem askerlik 12 gün uzadı
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Demokrat Gebze | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0262 646 70 70 (Pbx) | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA